Distriktsstyrelse

Ordförande
Christer Wallin
Christerwallin_1@hotmail.com
0923-242 57
070-838 51 09

Sekreterare
Anna-Lena Tallander
anna-lena.tallander@biologigrand.se
070-302 85 53

Kassör
Margaretha Skott
margaretha.skott@outlook.com
0923-104 22
070-201 94 22

Ledamot
Karin Sislegård
Snipgränd 16
906 24 Umeå
090-14 53 23
073-556 10 65

Ledamot
Veronica Grahn
veronicagrahn@hotmail.com
090-77 08 66
073-033 05 00

Övriga ledamöter:

Ledamot AC
Vakant

Ledamot BD
Kaisa Olsson
kaisalaila@hotmail.com
Lombäcken 43
961 93 Boden
0921-48 20 20
070-303 11 35

Sektionen:
Ledamot (Musik)
Mats Blomqvist
mbl@bredband.net

Ledamot (Musik och Dans)
Sabina Isaksson
saisaksson@hotmail.se

Ledamot (Dans)
Karin Wallin Hennerström
karinh-wallin@hotmail.com

Ledamot (Dans)
Celina Falk (Sektionsledare)
celina.falk@gmail.com

Ledamot (Dans)
Lisa Backman

Ledamot (Dans)
Emma Espling

Revisorer:
Torbjörn Lundberg
lundberg-danielsson@telia.com

Göran Danielsson
goran.danielsson@hotmail.com

Suppleant:
Esbjörn Pettersson, Kadrell´n
esbjorn.pettersson@ri.se

Valberedning:
Irene Danielsson, Kadrell´n, (Sammankallande)
lundberg-danielsson@telia.com
Lennart Eriksson, Volgsjögillet

Ungdomsrepresentanter för Vifast Björklunds minnesfond:
Lisa Backman, Lule Hembygdsgille
Emma Espling, Lule Hembygdsgille

Ansvarig för hemsidan:
Hans-Göran Olofsson
hg.olofsson@tavelsjo.se

Sabina Isaksson
saisaksson@hotmail.se

Förlagsansvarig:
Emma Backlund
emma.backlund79@hotmail.com

Dräktåtervinning:
Karin Hult
karin.hult@skol.lulea.se

Dräktråd Norr- och Västerbotten
Elisabet Martinsson
elisabengt@telia.com

Distrikets hemsida:
www.folkdansaren.se eller www.folkdansringen.se/norrland

Distriktsexp.
Folkdansringen Övre Norrland
c/o Anna-Lena Tallander
Biologigränd 6
907 32 Umeå

jan 4, 2019 @ 20:29

Genom att fortsätta använda denna webbplats godkänner du användandet av kakor. mer information

Dina cookie-inställningar för denna webbplats är satt till ”tillåt cookies” för att ge dig den bästa upplevelsen. Om du fortsätter använda webbplatsen utan att ändra dina inställningar för cookies eller om du klickar ”Godkänn” nedan så samtycker du till detta.

Stäng