Distriktsstyrelse

Ordförande
Christer Wallin
Christerwallin_1@hotmail.com

Sekreterare
Anna-Lena Tallander
anna-lena.tallander@biologigrand.se

Kassör
Margaretha Skott
margaretha.skott@outlook.com

Ledamot
Karin Sislegård
Karin Sislegård

Ledamot
Veronica Grahn
veronicagrahn@hotmail.com

Övriga ledamöter:

Ledamot AC
Vakant

Ledamot BD
Kaisa Olsson
kaisalaila@hotmail.com

Sektionen:
Ledamot (Musik)
Mats Blomqvist
mbl@bredband.net

Ledamot (Musik och Dans)
Sabina Isaksson
saisaksson@hotmail.se

Ledamot (Dans)
Karin Wallin Hennerström
karinh-wallin@hotmail.com

Ledamot (Dans)
Celina Falk (Sektionsledare)
celina.falk@gmail.com

Ledamot (Dans)
Lisa Backman

Ledamot (Dans)
Emma Espling

Revisorer:
Torbjörn Lundberg
lundberg-danielsson@telia.com

Göran Danielsson
goran.danielsson@hotmail.com

Suppleant:
Esbjörn Pettersson, Kadrell´n
esbjorn.pettersson@ri.se

Valberedning:
Irene Danielsson, Kadrell´n, (Sammankallande)
lundberg-danielsson@telia.com
Lennart Eriksson, Volgsjögillet

Ungdomsrepresentanter för Vifast Björklunds minnesfond:
Lisa Backman, Lule Hembygdsgille
Emma Espling, Lule Hembygdsgille

Ansvarig för hemsidan:
Hans-Göran Olofsson
hg.olofsson@tavelsjo.se

Sabina Isaksson
saisaksson@hotmail.se

Förlagsansvarig:
Emma Backlund
emma.backlund79@hotmail.com

Dräktåtervinning:
Karin Hult
karin.hult@skol.lulea.se

Dräktråd Norr- och Västerbotten
Elisabet Martinsson
elisabengt@telia.com

Distrikets hemsida:
www.folkdansaren.se

Distriktsexp.
Folkdansringen Övre Norrland
c/o Anna-Lena Tallander
Biologigränd 6
907 32 Umeå

okt 11, 2019 @ 15:14

Den här hemsidan använder cookies. Genom att fortsätta använda sidan godkänner du vår användning av cookies. 

Genom att fortsätta använda denna webbplats godkänner du användandet av kakor. mer information

Dina cookie-inställningar för denna webbplats är satt till ”tillåt cookies” för att ge dig den bästa upplevelsen. Om du fortsätter använda webbplatsen utan att ändra dina inställningar för cookies eller om du klickar ”Godkänn” nedan så samtycker du till detta.

Stäng