Distriktsstyrelse

Ordförande
Christer Wallin
Christer.wallin@kalix.se

Sekreterare
Anna-Lena Tallander
anna-lena.tallander@biologigrand.se

Kassör
Esbjörn Pettersson
esbjorn.pettersson@ri.se

Ledamot
Karin Sislegård
Karin@sislegard.se

Ledamot
Veronica Grahn
veronicagrahn@hotmail.com

Övriga ledamöter:

Ledamot AC
Lennart Eriksson
lelle.pl1960@gmail.com

Ledamot BD
Carina Wikström
carinawikstroem@gmail.com

Sektionen:

Sektionsledare:
Karin HennerströmWallin
karinh-wallin@hotmail.com

Sektionen:

Celina Falk 
celina.falk@gmail.com

Sabina Norman
saisaksson@hotmail.se

Ann Jacobsson
ajromby@gmail.com

Kristina Bergström
kristina@minepost.com

 

Revisorer:
Margaretha Scott
margaretha.skott@outlook.com

Minna Brodin
minna.brodin@lansstyrelsen.se

Suppleant:
Helene Törnqvist
hos.tornqvist@gmail.com

Ungdomsrepresentanter Vifast

Idun Backlund
backlundidun@gmail.com

Lisa Rönnlund
emma.ronnlund@farmnas.nu

Valberedning:

Margaretha Scott
margaretha.skott@outlook.com

Förlaget:
Emma Backlund
emma.backlund79@hotmail.com

Dräktåtervinning:
Karin Hult
karin.hult@skol.lulea.se

Ansvarig för hemsidan:
Sabina Norman
saisaksson@hotmail.se

Dräktråd Norr- och Västerbotten
Elisabet Martinsson
elisabengt@telia.com

Distrikets hemsida:
www.folkdansaren.se eller www.folkdansringen.se/norrland

Distriktsexp.
Folkdansringen Övre Norrland
c/o Anna-Lena Tallander
Biologigränd 6
907 32 Umeå

norrland@folkdansringen.se

jun 10, 2021 @ 20:07

Den här hemsidan använder cookies. Genom att fortsätta använda sidan godkänner du vår användning av cookies.  Lär dig mer

Genom att fortsätta använda denna webbplats godkänner du användandet av kakor. mer information

Dina cookie-inställningar för denna webbplats är satt till ”tillåt cookies” för att ge dig den bästa upplevelsen. Om du fortsätter använda webbplatsen utan att ändra dina inställningar för cookies eller om du klickar ”Godkänn” nedan så samtycker du till detta.

Stäng