Distriktsstyrelse

Ordförande
Christer Wallin
Storträskv 7
952 04 Påläng
0923-242 57
070-838 51 09

Sekreterare
Anna-Lena Tallander
Biologigränd 6
907 32 Umeå
070-302 85 53

Kassör
Margaretha Skott
Brödragatan 12
952 33 Kalix
0923-104 22
070-201 94 22

Ledamot
Karin Sislegård
Snipgränd 16
906 24 Umeå
090-14 53 23
073-556 10 65

Ledamot
Veronica Grahn
Kragvägen 77
904 41 Umeå
090-77 08 66
073-033 05 00

Övriga ledamöter:
Ledamot BD
Kaisa Olsson
Lombäcken 43
961 93 Boden
0921-48 20 20
070-303 11 35

Ledamot AC
Vakant

Sektionen:
Sektionsledare
Karin Hult
Leidevägen 35
975 96 Luleå
070-359 33 78

Linnea Hällström
Björkvägen 2
956 32 Överkalix
070-680 33 54

Birger Gran
Stenudden 3A
975 94 Luleå
070-316 70 17

Karin Wallin Hennerström
Storträskv 7
952 04 Påläng
070-217 11 18

Celina Falk
Elevvägen 2
977 53 Luleå
070-270 89 42

Revisorer:
Revisor
Torbjörn Lundberg
Forellgatan 11
941 35 Piteå
0911-156 26
070-643 15 02

Revisor
Göran Danielsson
Roknäsvägen 376
946 91 Roknäs
0911-24 20 45
073-068 84 83

Revisorsuppleant
Bengt Lundström
Vassenvägen 26
952 62 Kalix
070-691 45 24

Valberedning:
Sammankallande:
Ingrid Magnusson
Kägelbanevägen 17
944 72 PIteå
0911-348 91
070-645 58 05

Karl-Eric Johansson
Lombäcken 43
961 93 Boden
0921-48 20 20
070-338 30 14

Vakant

Förlaget:
Emma Backlund
Lombäcken 45
961 93 Boden
070-523 36 27

Ansvarig för hemsidan:
Hans-Göran Olofsson
Ö Varmvattnet 230
922 67 Tavelsjö
070-325 20 09

Distrikets hemsida:
www.folkdansaren.se eller www.folkdansringen.se/norrland

Distriktsexp.
Folkdansringen Övre Norrland
c/o Anna-Lena Tallander
Biologigränd 6
907 32 Umeå

KursHadm:
Sektionen

Feb 7, 2017 @ 09:57

Genom att fortsätta använda denna webbplats godkänner du användandet av kakor. mer information

Dina kakinställningar för denna webbplats är satt till "tillåt kakor" för att ge dig den bästa upplevelsen. Om du fortsätter använda webbplatsen utan att ändra dina inställningar för kakor eller om du klickar "Acceptera" nedan så samtycker du till detta.

Stäng